دانستنی

تیک تاک بیشتر از اینستاگرام و فیسبوک در سال ۲۰۱۹ دانلود شد!

تیک تاک، شبکه اجتماعی ویدئویی که در چین به وجود آمد، در سال گذشته دومین اپلیکیشن پُر دانلود بود! همانند گذشته پیامرسان واتس‌اپ بیشترین دانلود را به خود اختصاص داد و در صدر جدول باقی ماند.
به نقل از Sensor Tower اپلیکیشن تیک تاک بیشتر از ۷۰۰ میلیون بار در سال گذشته دانلود شد. این درحالی بود که فیسبوک کمتر از ۷۰۰ میلیون دانلود را کسب کرد. پیامرسان واتس‌اپ که مطعلق به فیسبوک است به دلیل محبوبیت زیاد در هند بیش از ۸۵۰ میلیون بار دانلود شد.

جدول تعداد دانلود‌ها در سراسر جهان
جدول تعداد دانلود‌ها در سراسر جهان

تعداد دانلود‌های برنامه تیک تاک در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۹ جهشی بزرگ را تجربه کرد و حدودا ۲۲۰ میلیون بار توسط کاربران نصب شد.
این افزایش ۲۴ درصدی درحالی اتقاق افتاد که در دیگر ۳ ماهه‌های سال گذشته رشد تعداد دانلود تیک تاک تقریبا ۶ درصد بود.

رشد تیک تاک نسبت به واتس‌اپ که در صدر جدول دانلود‌ها قرار دارد قابل مقایسه‌است. واتس‌اپ همچنین تعداد دانلودهای بسیار زیادی را در چهارماهه آخرسال تجربه کرد.
محبوبیت تیک تاک سال به سال در حال افزایش است، این شبکه اجتماعی در سال ۲۰۱۸ جایگاه چهارم اپلیکیشن‌های پر دانلود را به خود اختصاص داده بود اما در سال ۲۰۱۹ توانست رتبه دوم را‌ کسب کند.

رشد تیک تاک
رشد تیک تاک

شرکت چینی Bytedance که با ارزش ۷۸ میلیارد دلار (۶۱ میلیارد پوند)، به ارزشمندترین استارتاپ جهان تبدیل شده است تنها در سپتامبر سال ۲۰۱۶ راه اندازی شد. اما حالا توانسته خارج از چین بیش از یک و نیم میلیارد نصب را از آن خود کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *