دانستنی

فروش حرفه ای در اینستاگرام با درگاه پرداخت

امروزه شبکه های اجتماعی به فضایی با قابلیت تعامل و افزایش شبکه فروش تبدیل شده اند، بسیاری از کسب و کارهای کوچک و متوسط از این بستر استفاده می کنند و خدمات و محصولات را به جامعه هدف خود معرفی می نمایند.
یکی از شبکه های اجتماعی که کاربران فراوانی دارد اینستاگرام می باشد. تفاوت اصلی بین شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام با پیام رسان ها در محدودیت کاربر است. در پیام رسان ها فقط با مخاطب های خاص امکان تعامل می باشد ولی در شبکه های اجتماعی محدودیتی از نظر تعداد کاربر وجود ندارد. کابران اینستاگرام از طریق جستجو، اکسپلولرر، می توانند با افراد دیگر آشنا شوند و شبکه اجتماعی خود را گسترش دهند.
اینستاگرام با قابلیت تگ محصول امکان داشتن فروشگاه در این بستر را نیز ارائه می دهد، اما متاسفانه ایران در لیست کشورهایی است که اجازه ساخت فروشگاه اینستاگرام را ندارد و نحوه دریافت هزینه از مشتریان در ایران را کمی با مشکل مواجه کرده است، بصورت عمومی برای دریافت وجه از مشتریان، اطلاعات حساب ارسال می شود و مشتری توسط کارت به کارت با روش های موجود هزینه مورد نظر را واریز می نماید، این روش زمانبر و مدیریت کردن پرداختی ها توسط صاحب کسب و کار را مشکل کرده است، اما راه حل چیست؟
با گسترش سیستم مالی کشور و ارائه خدمات پرداختی، هر کسب و کار و حتی شخص می تواند درگاه پرداخت داشته باشد.
درگاه پرداخت:  به امکانی در بستر اینترنت گفته می شود که مشتریان با اطلاعات کارت و رمز پویا می توانند هزینه یک محصول را پرداخت نمایند، حتما شما زمانی که از سایتی خرید اینترنتی انجام داده اید از درگاه پرداخت استفاده کرده اید.
رایان پی با استفاده از دانش فنی و با توجه به نیازهای موجود در نحوه پرداخت در اینستاگرام سرویسی را بدون نیاز به داشتن سایت با عنوان لینک پرداخت ارائه می دهد، که از این طریق می توانید هزینه محصولات یا خدمات خود را سریع تر و راحتر دریافت کنید و مدیریت بیشتری بر سفارشات خود داشته باشید.

مزایای استفاده از لینک پرداخت در اینستاگرام

 • کاهش فاصله زمانی خرید کردن مشتری و افزایش فروش
 • استفاده از بستر امن پرداخت برای دریافت هزینه محصول
 • مدیریت بهتر پرداختی ها و مشتریان
 • درگاه پرداخت بدون داشتن سایت
 • انجام پرداخت وجه بدون نیاز به هیچ برنامه و اپلیکیشن اضافه ای
 • مشتری با یک لینک ساده می تواند عمل پرداخت را انجام دهند
 • سرعت بالا و پرداخت از هر مکان با استفاده از اینترنت
 • ثبت تاریخ پرداخت و نام واریز کننده و دلیل پرداخت
 • گرفتن تلفن همراه مشتریان و تکمیل بانک اطلاعات از مشتریان جهت اطلاع‌رسانی‌های بعدی
 • جلوگیری از کلاه‌برداری‌ها و ارسال فیش‌های پرداخت تقلبی
 • امکان رجوع به پرداخت با توجه به نام مشتری

گذاشتن لینک پرداخت در اینستاگرام

فرایند استفاده از درگاه در اینستاگرام

امکان قرار دادن لینک در اینستاگرام که قابلیت کلیک کردن نیز داشته باشد محدود است، به همین دلیل شما نمی‌توانید برای هر پست/محصول لینک پرداخت آن را در کپشن قرار دهید.

‌روش‌های استفاده از درگاه در اینستاگرام :

گذاشتن لینک پرداخت در بیوگرافی : لینک پرداخت را در قسمت بیوگرافی پیج قرار دهید و از مشتری بخواهید مبلغ مورد و توضیحات لازم را قبل از پرداخت انجام دهد. اگر قیمت خدمات ثابت یا فروش ویژه دارید، در زمان ساخت لینک پرداخت قیمت و توضیحات مناسب را درج کنید و مشتری را به سمت لینک بیوگرافی هدایت کنید.

گذاشتن لینک پرداخت در استوری : امکان قرار دادن لینک در استوری وجود دارد و زمانی این قابلیت برای شما فعال می‌شود که دارای ۱۰,۰۰۰ فالوور باشید. با معرفی محصول و قرار دادن لینک پرداخت در استوری، مشتری را به خرید آنلاین محصول هدایت می‌کنید.

ارسال لینک از طریق دایرکت : گاهی تعداد محصولات زیاد هستند و شما می‌خواهید برای هر کدام دارای لینک پرداخت مجزا باشید، برای استفاده از درگاه در این شرایط، در پنل اختصاصی خود برای محصول لینک پرداخت با توضیحات، قیمت بصورت مجزا ایجاد کنید و سپس برای هر مشتری لینک مناسب را بصورت دایرکت ارسال نمایید.

مراحل درخواست درگاه پرداخت برای اینستاگرام

برای دریافت درگاه، به یکی از شرکت‌های پرداخت یار که بصورت واسط درگاه پرداخت ارائه می‌دهند، مراجعه کرده و با ثبت نام درخواست خود را ارائه دهید، از جمله معتبرترین شرکت های واسط می‌توان به زرین پال، رایان پی، آیدی پی اشاره کرد، در ادامه مراحل دریافت درگاه رایان پی شرح داده شده است :

برای دریافت درگاه بصورت لینک پرداخت برای اینستاگرام، شما سه مرحله را باید انجام دهید :

۱. درخواست درگاه پرداخت : می توانید از طریق لینک زیر ثبت نام را انجام دهید.

فرم درخواست درگاه پرداخت اینترنتی

 

۲. احراز هویت : در این مرحله، تصاویر کارت ملی،شناسنامه و تصویر احراز هویت را آماده کنید و در فرم احراز هویت آپلود نمایید.

۳. تماس کارشناسان رایان پی : از شرکت رایان پی با شما تماس گرفته، کسب و کار شما را مورد بررسی قرار می دهند.

۴. ساخت لینک پرداخت برای محصول : بعد از فعال شدن لینک پرداخت، شما می توانید برای هر محصول خود یک لینک پرداخت اختصاصی ایجاد و با ارسال لینک به مشتری هزینه هر محصول را از طریق درگاه دریافت نمایید.

به طور ساده تر، دیگر شما نیاز نیست، اطلاعات کارت خود را به مشتری ارائه دهید تا کاربر مجبور باشد با مراجعه به اینترنت بانک، اَپ های مربوطه و حتی عابربانک انتقال وجه را انجام دهد.
در لینک پرداخت، شما آدرس اینترنتی درگاه پرداخت مخصوص محصول را به مشتری ارائه می دهید، و مشتری با واردکردن اطلاعات شخصی خود به صفحه پرداخت شرکت های PSP انتقال می یابد، و با وارد کردن شماره کارت و رمز پویا، عملیات پرداخت را انجام می دهد. اطلاعات حساب مشتری به هیچ عنوان در اختیار رایان پی نمی باشد و تمام فرایند از طریق سامانه شاپرک صورت می گیرد.

نحوه محاسبه و تسویه درگاه

کارمزد استفاده از درگاه پرداخت اینستاگرام مبلغ ثابت ۵۰۰ تومان می باشد که از هزینه کارت به کارت نیز کمتر است. این هزینه را صاحب کسب و کار یا توسط مشتری پرداخت می شود، صاحبان کسب و کار در قیمت گذاری محصولات این موضوع را نیز باید در نظر بگیرند.
مبلغ واریزی مشریان شما، به کیف پولتان در بخش مدیریت درگاه رایان پی واریز می شود که بصورت روزانه و اتوماتیک به حساب تعیین شده شما واریز و تسویه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *