اخبار اقتصادی

منتخب ایده های پولساز قابل اجرا در ایران را بشناسیم

همه چیز از یک ایده شروع می‌شود، بسیاری از شرکت‌های موفق امروز، به دنبال جرقه یک ایده در ذهن بنیان‌گذاران‌شان ایجاد شده‌اند. زمانی که بنیان‌گذاران اوبر برای شرکت در یک کنفرانس به پاریس رفته بودند و به راحتی تاکسی پیدا نکردند، ایده شکل‌گیری پلتفرمی برای خدمات تاکسی به ذهن‌شان رسید. صاحبان دیجی کالا به دنبال راه‌حلی برای رفع مشکلات خرید سنتی بودند و… .

وقتی به نحوه شکل‌گیری بسیاری از کسب‌وکارهای موفق دنیا نگاه کنیم، می‌بینیم که همه آنها از یک ایده شروع شده‌اند؛ یک ایده پولساز که با دنبال کردن آن بتوان به درآمد بالا رسید.

هر کدام از ما چه در ابتدای فعالیت‌های کاری و اقتصادی خود باشیم، چه در میانه راه، به دنبال راهی هستیم که بتوانیم درآمد بیشتری به دست بیاوریم. بنابراین آشنایی با ایده ‌هایی که درآمدزایی بالایی ایجاد کنند و عملی کردن آنها می‌تواند نقش مهمی در شرایط اقتصادی امروزه ما داشته باشد.

چطور به ایده های پولساز برسیم؟

هنگامی که صحبت از ایده‌های کاربردی و جذاب برای پولسازی می‌شود، منظور ما ایده‌هایی است که نیاز به سرمایه زیادی ندارند و در عین حال می‌توانند درآمدزایی بالایی در بلندمدت داشته باشند.

برای رسیدن به یک ایده درآمدزا باید ۳ نکته را مد نظر قرار دهیم که در ادامه معرفی می‌شوند:

ایده شما باید قابلیت اجرا داشته باشد

اولین نکته این است که ایده شما قابلیت اجرایی داشته باشد، به همین دلیل هم در انتخاب ایده کسب‌وکار باید دقت کنیم، چرا که قرار است وقت و هزینه خود را صرف آن کنیم، بنابراین باید قابلیت اجرایی داشته و درآمدی را رقم بزند که ارزش زمان و انرژی صرف شده ما را داشته باشد.

به طور کلی این ایده‌ها را می‌توان به بخش‌های متعددی مانند ایده کسب‌وکارهای اینترنتی، ایده کسب‌وکارهای خانگی و غیر اینترنتی، ایده‌ های پولساز برای بانوان و… تقسیم‌بندی کرد.

ایده شما باید خلاق باشد

یکی دیگر از نکاتی که برای رسیدن به یک راهکار پولساز باید به آن توجه کنیم، خلاقانه بودن ایده است، یعنی به فکر عملی کردن ایده‌ای باشیم که با پرداختن به نکات خلاقانه بتواند ما را به درآمد بالا برساند.

مثلا فرض کنید یک نفر به ایده فروش اینترنتی رسیده است، این روش کاملا قابلیت اجرایی دارد، یعنی مردم نسبت به خرید اینترنتی راغب هستند و بازار آن وجود دارد؛ اما چطور می‌توانیم این فروش را با خلاقیت بیشتری انجام داد؟

مثلا می‌شود برای هر محصول یک داستان جذاب نوشت تا مخاطبان نسبت به خریدن آن ترغیب شوند، یا اینکه از روش‌های جدیدتر فروش مانند سیستم همکاری در فروش (لینک به مقالات مربوط به همکاری در فروش) استفاده کرد.

هر اندازه بتوانیم ایده خود را خلاقانه‌تر ارائه دهیم، طبیعتا به فروش بیشتری هم خواهیم رسید.

ایده شما باید همراه با مهارت لازم باشد

از سوی دیگر هر اندازه بتوانیم مهارت‌های خودمان را افزایش دهیم، فرصت‌ها و ایده های کسب‌وکاری بیشتری در مقابل خود خواهیم داشت. یادگیری مهارت‌های جدید یکی از شروط اصلی رسیدن به ایده‌های درآمدزا است، چرا که بسیاری از این راهکارها نیاز به توانمندی‌های خاص خود دارد.

در شرایط کنونی که دوره‌های آموزشی به وفور در فضای اینترنت ارائه می‌شوند، بهتر است اوقات فراغت خود را صرف یادگیری مهارت‌های جدیدی مانند طراحی، تولید محتوا، سئو سایت، مدیریت شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی و… کنیم تا هنگامی که قصد عملی کردن روش‌های درآمدزا را داریم، توانایی انجام آنها را هم داشته باشیم.

طبق صحبت‌هایی که تا اینجا داشتیم برای رسیدن به یک ایده پولساز باید نکات زیر را مد نظر قرار دهیم:

  • قابلیت اجرایی داشتن
  • درآمدزا بودن
  • خلاقانه بودن
  • داشتن مهارت و توانمندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *