دانستنی

نحوه اشتراک توییت در استوری اینستاگرام

توییتر یکی از معروف‌ترین و قدرتمندترین پلتفرم‌های جهان است که افراد بسیار معروفی در آن حساب کاربری دارند. حتی موضوع بسته شدن حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، در توییتر بسیار خبرساز شده بود. اما این نشان از مهم بودن این پلتفرم و تلاش ترامپ برای بازیابی حساب کاربری‌اش بود. چرا که او بیش از ۸۸ میلیون فالوور از سرتاسر جهان داشت که توییت‌های او را دنبال می‌کردند. در نتیجه می‌توان چنین برداشت کرد که از طریق این پلتفرم معروف می‌توان کارهای بسیار مهمی انجام داد. حتی افراد زیادی از طریق اشتراک توییت در استوری اینستاگرام سعی در اشتراک‌گذاری محتواهای توییترشان دارند زیرا خود اینستاگرام به خودی خود جامعه بزرگی از کاربران را دارد.

چرا اشتراک توییت در استوری اینستاگرام اهمیت دارد؟

در واقع پلتفرم اینستاگرام محبوبیت بیشتری در کشورمان دارد. چرا که اولا، از بین اپلیکیشن‌هایی که به دستور قضایی فیلتر شده‌اند، اینستاگرام هنوز فیلتر نبوده و افراد زیادی حتی از طریق این پلتفرم درآمدزایی می‌کنند. البته صحبت‌های زیادی در رابطه با فیلتر شدن اینستاگرام هم مطرح بود که ظاهر این طرح عملی نشده و هیچ مشکلی از جانب این پلتفرم شناسایی نشد. حالا توییتر به دلیل فیلتر بودن و فضای کاربری متفاوتی که نسبت به اینستاگرام دارد،‌ کاربران نسبتا کمتری در ایران دارد. یعنی افراد پس از کمی فعالیت در توییتر متوجه فضای کاری عجیب آن شده و سریعا از آن خارج می‌شود. افراد دیگری هم که به طور مستمر در آنجا فعالیت می‌کنند، نسبت به صفحه‌ی اینستاگرامشان فالوورهای کمتری دارند،‌ همین دلیل دست به اشتراک توییت در استوری اینستاگرام خودشان می‌زنند.

در مقاله آموزش توییتر نحوه توییت زدن به شما اموزش داده شد، حال باید بدانید اشتراک توییت در استوری اینستاگرام یک روشی برای بیشتر دیده شدن توییت‌ها و جذب فالوور بیشتر در این پلتفرم است. چرا که توضیح دادیم، فضای این پلتفرم به نوعیست که ایرانیان کمتری تمایل به فعالیت در آنجا دارند. از این روی، اکثرا ترجیح می‌دهند در اینستاگرام فعالیت بیشتری داشته باشند. چرا که اینستاگرام بیشتر عکس‌محور بوده و تماشای تصاویر بسیار راحت‌تر از خواندن توییت‌هاست! اما گاهی اوقات کسانی که در توییتر فعالیت می‌کنند، توییت‌های بسیار مهمی دارند که دلشان می‌خواهد آن‌ها را با تمام مخاطبانشان به اشتراک بگذارند. حالا ممکن است بیشتر این مخاطبان در اینستاگرام باشند و بهترین روش، اشتراک توییت در استوری اینستاگرام باشد. چرا که مخاطبان اینستاگرام به راحتی استوری شما را تماشا کرده و دیگر نیازی نخواهند داشت تا وارد حساب کاربری توییتری‌شان بشوند.

روش اشتراک توییت در استوری اینستاگرام به روش قدیمی

در واقع ساده‌ترین روشی که برای اشتراک توییت در استوری اینستاگرام وجود داشت،‌ گرفتن اسکرین شات از توییت و سپس قرار دادن آن به عنوان استوری بود. چرا که هیچ راه دیگری به جز این روش وجود نداشت. برای مثال، شما قصد داشتید از توییت خودتان و یا شخص دیگر، در استوری اینستاگرامتان استفاده کنید، در چنین حالتی باید از همان استوری یک اسکرین شات می‌گرفتید و سپس همان اسکرین شات را داخل استوری‌تان قرار می‌دادید. این روش بسیار زمان‌بر و خسته‌کننده بود. بخصوص اگر قصد داشتید در یک روز، اسکرین ‌شات‌های زیادی را در استوری‌تان قرار بدهید. از طرفی دیگر بحث کیفیت و کادربندی اسکرین‌شات‌ها هم اهمیت بسیار زیادی داشت.

به خاطر این که شما در روش قدیمی اشتراک توییت در استوری اینستاگرام، یک اسکرین شات کلی از صفحه‌تان می‌گرفتید که همه چیز در آن، از جمله نوارابزار بالایی‌تان مشخص بود. یعنی درصد شارژ، ساعتتان و بقیه‌ی اطلاعاتی که در نوارابزار بالای گوشی‌تان مشخص بود هم داخل اسکرین‌ شاتتان نمایان می‌شد. بسیاری از افراد تمایل ندارند تا این اطلاعات که مربوط به تلفن همراهشان است، در استوری‌شان در معرض نمایش قرار بگیرد! چرا که ممکن است حتی در همان لحظه که شما در حال اسکرین شات گرفتن هستید، پیام نوتیفیکیشن خصوصی‌تان هم داخل تصویر باشد. این موضوع می‌تواند بسیار کلافه‌کننده باشد. چرا که یا باید از اول فرایند اسکرین شات را بگیرید،‌ و یا پس از متوجه شدن قضیه، مجبور خواهید شد کل استوری‌تان را پاک کنید!

دردسرهای اشتراک توییت در استوری اینستاگرام به روش قدیمی

حالا تصور کنید که پس از دفعات متعدد، موفق به گرفتن اسکرین شات مناسب برای صفحه اینستاگرامتان شده‌اید. یعنی صبر کرده‌اید تا هیچ نوتیفیکیشنی در بالای صفحه‌تان نمایان نشود و یا برای این کار مجبور به قطع کردن اتصال اینترنت‌تان شده‌اید و پس از کلی تلاش یک اسکرین شات بدون مشکل گرفته‌اید. حالا مسئله اساسی بحث کراپ کردن تصویریست که گرفته‌اید. کراپ کردن به معنای بریدن عکس و تمیز کردن آن از موارد اضافی در تصویر است. برای مثال حذف نوارابزار بالای صفحه و یا کوتاه کردن کادر تصویرتان،‌ می‌توان جزو فرایند کراپ کردن به شمار بیاید. اما چیزی که در اینجا بدهیست،‌ مدت زمان زیادیست که بابید برای کراپ کردن صرف کنید تا بتوانید اشتراک توییت در استوری اینستاگرام را انجام بدهید.

این موضوع می‌تواند دردسرهای بسیار زیادی داشته باشد، چرا که ممکن است هنگام کراپ کردن بخش اصلی تصویر را به اشتباه پاک کنید و توییت فردی که قرار بود آن را در استوری‌تان به اشتراک بگذارید هم پاک شده باشد و دیگر امکان اسکرین شات مجدد از آن، برایتان فراهم نشود. این قضیه می‌تواند بسیار کلافه‌کننده باشد. از طرفی دیگر، کار کراپ کردن را باید از طریق گالری عکس‌هایتان و یا توسط اپلیکیشن‌های ویراش تصویر، با دقت و ظرافت بیشتری انجام بدهید. همان‌طور که از توضیحات این مراحل پیداست اشتراک توییت در استوری اینستاگرام به روش اسکرین شات گرفتن می‌تواند دردسرهای بسیار زیادی داشته باشد و یک فرایند بسیار خسته‌کننده و زمان‌بر باشد. اما خوشبختانه یک راهکار تازه و بسیار آسان برای این کار وجود دارد که در اینجا به آن اشاره خواهیم کرد.

اشتراک توییت در استوری اینستاگرام در گوشی آیفون

شرکت اپل همیشه کاربرانش را با برخی به‌روزرسانی‌های کوچک اما مهم،‌ غافلگیر می‌کند. شاید این یکی از مهم‌ترین دلایلیست که انتظارات کاربران اندرویدی را بالاتر برده و باعث می‌شود تا حتی در بسیاری از موارد این کاربران به کسانی که گوشی آیفون دارند حسادت بورزند. در واقع آیفون‌ها و یا ایپدها فقط گوشی‌ها و یا تبلت‌های هوشمند لاکچری نیستند، بلکه امکانات بسیار زیادی دارند که کاربرانشان می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند. به همین دلیل هم می‌توان گفت که شرکت اپل محصولات بسیار خاص و کاربرپسند تولید می‌کند و از این طریق جایگاه ویژه در دل طرفدارانش ایجاد کرده و باعث رضایت بیشتر آن‌ها شده است. این به خاطر توجه‌ شرکت اپل به نیازهای اصلی کاربران بوده است.

یکی از این موارد توجه داشتن به یک مطلب بسیار کوچک اما مهم در بحث اشتراک توییت در استوری اینستاگرام بوده است. به همین دلیل شرکت اپل سعی کرده در به‌روزرسانی‌های سیستم عامل و یا اپلیکیشن اینستاگرام این مشکل را برای کاربرانش حل کند. چرا که صرفه‌جویی در زمان و عدم اتلاف وقت یکی از مهم‌ترین مسائلیست که می‌تواند هر کاربری را خوشحال کند. این موضوع در کاربران گوشی‌های آیفون به وضوح اتفاق افتاده است. چرا که شما می‌توانید به راحتی با استفاده از گوشی آیفون‌تان، بدون نیاز به اسکرین شات گرفتن، کار اشتراک توییت در استوری اینستاگرام را انجام بدهید. در ادامه این مقاله روش اشتراک توییت در استوری اینستاگرام با استفاده از گوشی آیفون را برایتان به طور کامل توضیح خواهیم داد.

آیا این امکان در دستگاه‌های اندرویدی هم وجود دارد؟

در یک کلام اگر بخواهیم پاسخ بدهیم باید بگوییم:‌ خیر! ما در اینجا قصد نداریم از یک برند خاص مانند محصولات شرکت اپل طرفداری کرده و یا محصولات دیگر اندرویدی را زیر سوال ببریم، خیر. فقط قصد داریم برخی واقعیت‌ها را راجع به محوصلات اندرویدی و یا iOS برایتان بیان کنیم. در واقع قدرت سیستم عامل محصولاتی که با iOS کار می‌کنند، بسیار بیشتر از دستگاه‌های اندرویدی است. با این که اندروید در رابط کاربری، حرف اول را می‌زند و امکانات رابط کاربری UI آن بسیار جذاب‌تر از سیستم عامل iOS است، اما شرکت اپل همیشه تمرکزش را روی جزئیاتی می‌گذارد که رقیبانش کمتر به این موارد توجه می‌کنند. همین موضوع هم باعث پیشرفت روزافزون محصولات اپل شده و باعث افزایش میزان فروش این شرکت می‌شود.

البته باز هم تاکید می‌کنیم که در اینجا هرگز قصد بالا بردن پرچم برند خاص و یا نقد کردن برند دیگری را نداریم. چرا که اگر بخواهیم این دو سیستم عامل‌ها را با یکدیگر، به طور کاملا دقیق مقایسه کنیم قطعا هر کدام برای خودشان نقاط ضعف و قوتی خواهند داشت که ممکن است سیستم عامل دیگر نداشته باشد. تنها تاکید ما، روی جزئیات ساده مانند اشتراک توییت در استوری اینستاگرام است که اصولا طراحان شرکت اپل به چنین مواردی توجه ویژه‌ای داشته و بقیه شرکت‌ها ممکن است مدت‌ها بعد سعی کنند چنین مواردی را در به‌روزرسانی‌های بعدی‌شان ایجاد کنند. البته شرکت اپل همیشه در به‌روزرسانی‌های سخت‌افزاری‌اش کند عمل کرده و خالی از لطف است که به این موضوع هیچ اشاره‌ای نکنیم. ولی در عملکرد سیستم عامل و اپلیکیشن‌های بسیار باکیفیتش، این شرکت حرفی برای گفتن برایمان باقی نگذاشته است.

آموزش اشتراک توییت در استوری اینستاگرام در گوشی آیفون

برای این که بخواهید از طریق گوشی آیفونتان اشتراک توییت در استوری اینستاگرام را انجام بدهید در ابتدا باید وارد اپلیکیشن توییتر بشوید. بدون شک برای اتصال به این اپلیکیشن نیاز به VPN خواهید داشت. پس از قبل از وارد شدن به حساب کاربری‌تان در توییتر، ابتدا VPN خود را روشن کرده و سپس وارد حساب کاربری‌تان شوید. پس از آن،‌ می‌توانید به دنبال توییتی بگردید که می‌خواهید آن را در استوری اینستاگرام‌تان به اشتراک بگذارید. حالا این توییت می‌تواند هم برای خودتان باشد و هم توییت فرد دیگری را به اشتراک بگذارید. اما باید توجه داشته باشید که صفحه‌ی فرد دیگری که قرار است توییتش را به اشتراک بگذارید، حتما در حالت دسترس عمومی قرار داشته باشد. سپس می‌توانید به روش زیر عمل کنید:

  1. یکی از توییت‌ها را انتخاب کنید.
  2. گزینه Share Tweet را انتخاب کنید که آیکون آن اولین گزینه در سمت راست (دقیقا کنار گزینه لایک که شکل قلب دارد) است.
  3. حالا یک صفحه‌ی جدید باز می‌شود که امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار می‌ٔدهد.
  4. اولین گزینه Send via Direct Message بوده که می‌توانید توییت انتخاب شده را به صورت مستقیم توسط یک دایرکت مسیج برای دوستانتان ارسال کنید.
  5. گزینه‌ی دوم Share in a Fleet است که می‌توانید از امکانات Fleet توییتر برای اشتراک‌گذاری توییت‌ها استفاده کنید. مانند استوری اینستاگرام Fleet هم یک امکان کوتاه مدت (۲۴ ساعته) برای اشتراک‌گذاری عکس‌ها، ویدئوها و توییت‌هاست که پس از ۲۴ ساعت، به طور خودکار پاک می‌شود.
  6. پایین قسمت Share in a Fleet سه گزینه‌ی مجزای دیگر خواهید دید. از طریق Bookmark می‌توانید توییت را در بوک‌مارک خودتان ذخیره کنید. گزینه‌ی Copy Link هم این امکان را برایتان فراهم می‌کند تا توسط آن، لینک توییت را در اپلیکیشن‌ها و یا پلتفرم‌های دیگر که در قسمت پایین وجود ندارد، کپی پیست کرده و با سایر دوستانتان به اشتراک بگذارید.
  7. در قسمت پایین، لوگوی اپلیکیشن‌های متعدد نظیر اینستاگرام، واتس‌اپ، تلگرام و… را مشاهده خواهید کرد. حالا می‌توانید روی لوگوی اینستاگرام کلیک کنید.
  8. سپس این پیام برایتان نمایش داده خواهد شد Twitter wants to open instagram که به معنای،‌ اپلیکیشن توییتر قصد دارد اینستاگرام را برایتان باز کند. در اینجا باید گزینه Open را بزنید تا اپلیکیشن اینستاگرام برایتان باز شود.
  9. در مرحله نهایی، توییت مدنظرتان بدون هیچ مشکلی روی استوری‌تان قرار گرفته و می‌توانید پس از تنظیم نهایی آن، گزینه Sent to را بزنید تا استوری‌تان، به اشتراک گذاشته شود.

کلام آخر

همان‌طور که در این مطلب خواندید اشتراک توییت در استوری اینستاگرام کار بسیار سختی نبوده و از طریق گوشی آیفون به راحتی و بدون نیاز به اسکرین شات گرفتن انجام می‌شود. در این آموزش سعی کردیم تمامی گزینه‌هایی که پس از لمس کردن Share Tweet برایتان نمایان می‌شود را معنی کنیم تا با کارایی همه‌شان ‌آشنا شوید. پس از آن، آموزش اشتراک توییت در استوری اینستاگرام را هم برایتان آموزش دادیم و می‌توانید از این طریق به راحتی اقدام به اشتراک توییت در استوری اینستاگرام بکنید.

چیزی که ممکن است کمی ناامیدکننده باشد،‌ عدم امکان اشتراک توییت در استوری اینستاگرام در دستگاه‌های اندرویدی بدون نیاز به اسکرین شات است. البته، باید صبر کنیم تا ببینیم آیا این موضوع در به‌روزرسانی‌های دیگر اینستاگرام اندروید رفع خواهد شد یا خیر. چرا که برخی امکانات جدید مانند ریپلای کردن در دایرکت اینستاگرام اندرویدی برای بسیاری از کاربران فعال شده است. این موضوع می‌تواند برای ایجاد تغییر جدید برای اشتراک توییت در استوری اینستاگرام هم نوید بخش باشد و در سال‌های بعدی شاهد ایجاد چنین تغییری در اپلیکیشن اینستاگرام باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *