دانستنی

نظرسنجی اینستاگرام – آموزش نظر سنجی در اینستاگرام

اینستاگرام یک نرم افزار با قابلیت های مختلف است که روز به روز بر این قابلیت ها افزوده می شود و استفاده از آن ها می تواند بسیار کارآمد باشد.

هر قابلیت دارای کاربردی متفاوت است که آشنا بودن با آن می تواند سبب بهره مندی از ویژگی های خوب این امکانات شود. نظر سنجی در اینستاگرام یکی از امکانات تازه اضافه شده به اینستاگرام می باشد که به شدت مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.

این قابلیت جدید سبب افزایش مشارکت افراد می شود و می توان فالوورهای پیج را افزایش داد.

در این مقاله به طور کامل با نظرسنجی اینستاگرام آشنا خواهید شد، پس تا پایان مقاله را مطالعه کنید.

 

مراحل درج نظرسنجی در اینستاگرام

ورود استوری به اینستاگرام رنگ و بویی تازه به این فضا بخشید و سبب شد تا از این قابلیت در تمام دنیا به شدت استفاده شود. اینستاگرام با توجه به محبوبیت استوری، نظرسنجی را به ان اضافه کرد تا کاربران بتوانند نظر فالوورهای خود را جویا شوند. افزایش این قابلیت ها و امکانات در راستای ماندگاری کاربران در این فضاست.

درج نظرسنجی در استوری و استفاده از نظر کاربران می تواند به افزایش تعداد فالوورها کمک کند، البته این جنبه اقتصادی نطرسنجی می باشد و ممکن است، کاربر از نظرسنجی تنها برای تبادل و با خبر شدن از نظر دیگران استفاده کند.

 

انواع نظر سنجی اینستاگرام و روش های آن

نرم افزار اینستاگرام از دو نوع نظر سنجی برخوردار است که هر کدام مراحل و قواعد خاص خود را دارند. در ادامه هر کدام از روش ها با مراحل درج آن به طور کامل شرح داده شده اند.

 

 1. نظرسنجی معمولی اینستاگرام

درج این نوع نظرسنجی بر روی استوری ها این امکان را فراهم می آورد که کاربر یک سوال را درج کند و برای آن دو گزینه در نظر بگیرد که فالوورها با لمس هر کدام می توانند گزینه مورد نظر را انتخاب کنند و در نهایت شما می توانید نتیجه نظرسنجی خود را رصد کنید. مراحل نظرسنجی معمولی به صورت زیر است.

 

 • اولین مرحله برای استفاده از امکانات اینستاگرام باز کردن این نرم افزار است که باید نسخه جدید و به روز رسانی شده آن بر روی دستگاه نصب شده باشد.

 

 • در بالای صفحه خود البته صفحه home اینستاگرام، آیکون و نماد مربوط به استوری را لمس کنید.
 • در این مرحله در پایین صفحه بین قابلیت های موجود حرکت کنید.
 • استیکر مخصوص به نظرسنجی که با نام POOL مشخص شده است، را انتخاب کنید.
 • در این مرحله باید سوال یا مطلب خود را برای نظرسنجی بنویسید و گزینه های آن را نیز درج کنید. اینستاگرام گزینه های بله و خیر را در نظر گرفته است که اگر گزینه های شما چیز دیگری است، می توانید خودتان آن ها را اضافه کنید.
 • در نهایت با لمس گزینه done کار نظر سنجی را به پایان برسانید و آن را استوری کنید.

نکته: نظرسنجی در اینستاگرام با استیکری به نام pool مشخص شده است که معنای لغوی آن نیز همین است.

 

 1. مراحل درج نظرسنجی احساساتی اینستاگرام

این نظر سنجی کاملا جدید است که زیر شاخه نظرسنجی معمولی است، اما با آن کمی تفاوت دارد. این نوع نظرسنجی را با نام اسلایدر ایموجی نیز می شناسند که در آن کاربر با درج نظرسنجی میزان رضایت افراد را می سنجد. برای درج این نوع نظرسنجی مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. برای انجام این کار ابتدایی ترین کار ورود به نرم افزار اینستاگرام است.
 2. به قسمت استوری خود بروید و یک عکس را برای استوری کردن انتخاب نمایید.
 3. پس از انتخاب عکس و تایید آن، حال در میان استیکر ها، استیکر با شکل زیر را انتخاب کنید.
 4. حال نوبت به متن یا سوالی که می خواهید بنویسید، رسیده است و باید ان را درج کنید. در این مرحله می توانید از استیکرهای مختلف و مناسب استفاده کنید.
 5. در پایان گزینه done را لمس کنید و نظرسنجی خود را در استوری به اشتراک بگذارید.

 

دلایل اهمیت استفاده از نظرسنجی اینستاگرام

قطعا این قابلیت برای کاربران مفید است و افراد زیادی به واسطه مزیت و ویژگی های نظرسنجی، در اینستاگرام رشد کرده اند. استفاده از نظرسنجی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در زیر به برخی از مهم ترین های آن اشاره شده است.

 • سبب افزایش فالوورهای پیج می شود زیرا افراد به واسطه مشاهده نظرسنجی بیشتر با شما و نحوه فعالیتتان آشنا خواهند شد. این مورد برای افرادی که از اینستاگرام کسب درآمد می کند، بسیار به کار می آید.
 • به کمک آن می توانید سایت خود را نیز به دیگران بشناسانید و این یک موفقیت به حساب می آید.
 • این روش نشان می دهد که نظر کاربران برای شما مهم است و با این روش آن ها را به سمت خود خواهید کشید که سبب شناخته شدن بیشتر پیجتان می شود.

اگر قصد افزایش بازدید پست ها و استوری های اینستاگرام خود را دارید میتوانید از طریق صفحه خرید ویو اینستاگرام نسبت به سفارش و افزایش بازدید پیج خود اقدام کنید.

نظرسنجی اینستاگرام در چه مواردی به کار گرفته می شود؟

استفاده از نظرسنجی اینستاگرام بسیار گسترده است و افراد می توانند با استفاده از ایده ها و روش های مختلف از این قابلیت استفاده کنند و به کسب و کار اینستاگرامی خود رونق ببخشند. در ادامه برخی از ایده ها و موارد استفاده نظرسنجی ذکر شده است.

 • اولین ایده که معمولا طرفدار زیادی دارد، برگزاری مسابقه به کمک نظرسنجی است. اگر این مسابقات با جوایز نیز همراه شوند، تعداد فالوورهای شما بالا می رود و اگر محصول یا خدمات خاصی را می فروشید می توانید مشتریان جدیدی را جذب کنید.
 • نظرسنجی می تواند بازدید سایت شما را نیز بالا ببرد و این کار را می توانید، از طریق درج سوالات یا مطالب خاص در مورد سایت افراد انجام دهید تا کاربران با سایت شما آشنا شوند.
 • می توانید سرگرمی را نیز چاشنی کار کنید و هر چند وقت یکبار این ایده را در نظر سنجی اینستاگرام خود به کار ببرید تا افراد را به مشارکت در پیج شما تشویق کند.

جمع بندی

استفاده از اینستاگرام با قابلیت های متعددش می تواند زمینه رشد شما در این صفحه را فراهم کند. قابلیت درج نظرسنجی که به تازگی به اینستاگرام افزوده شده است، بسیار کاربردی است و استفاده از آن می تواند مزایای مختلفی را به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *