دانستنی

چرا افراد موفق هر روز لباس‌های تکراری می‌پوشند؟

چرا افراد موفق هر روز لباس‌های تکراری می‌پوشند؟

جدا از تاثیرات شگفت‌انگیز افراد موفق بر جهان، نبوغ خلاقانه آنها و پیروان آن‌ها، استیو جابز، مارک زاکربرگ و آلبرت انیشتین چه وجه اشتراکی با یکدیگر دارند؟ بله درست حدس زدید: آن‌ها سبک پوشش به خصوصی دارند و هر روز از همان استفاده می‌کنند.

تا به حال فکر کرده‌اید که خود شما نیز می‌توانید این کار را انجام دهید؟ در این جا به برخی از دلایلی اشاره می‌کنیم که چرا باید انجام این کار را مدنظر قرار دهید:

ساده است.

سادگی اغلب به معنای نبوغ است. و پیچیدگی اغلب گیج‌کننده است. احتمالا شما نیز مانند بسیاری از افراد، حداقل ۸۰% از لباس‌هایی که در کمدتان وجود دارد را نمی‌پوشید. به جای این که هر روز خود را ملزم به انتخاب یک لباس و پوشیدن آن کنید، روشی را برگزینید که همواره از یک سبک منحصر به فرد استفاده کنید. سبک خاص شما، تنها متعلق به شماست و می‌تواند با توجه به سلیقه‌ی شما خاص یا معمولی باشد. شلوار جین و یقه اسکی؟ کت شلوار طوسی یا کت شلوار آبی؟ احتمال این که شما لباس به خصوصی داشته باشید که از پوشیدن آن لذت می‌برید و آن را به سایر لباس‌ها ترجیح می‌دهید وجود دارد، بنابراین لازم نیست که بیش از اندازه فکر کنید و به سختی تصمیم بگیرید.

به سادگی، لباس مورد نظر خود را تعریف کنید، هر آن چه را که برای روزهای هفته می‌پسندید خریداری کنید و کمد لباس خود را با توجه به آن سازمان‌دهی کنید. لباس‌هایی که دیگر برای شما استفاده‌ای ندارند را کنار بگذارید و در نهایت به کمد لباس‌ سازمان‌دهی شده‌ای دست پیدا کنید که همیشه رویای آن را در سر داشتید.

نیاز به تصمیم‌گیری ندارید.

ما نسبت به گذشته، در طول روز تصمیمات بیشتری می‌گیریم، آیا باید برای هر روز نیز لباس‌های مختلفی انتخاب کنیم؟ مارک زاکربرگ از آزادی و استقلالی که تی‌شرت طوسی رنگش برای او به همراه آورده است، لذت می‌برد: “من واقعا دوست دارم تا با خیال راحت زندگی کنم و تا جایی که می‌توانم تصمیمات کمتری در مورد هر چیزی به غیر از چگونگی خدمت کردن به مردم، بگیرم.”

زمانی که صبح آغاز می‌شود، اینکه نیازی به تصمیم‌گیری نداشته باشید در آغاز روز بسیار رهایی‌بخش به نظر می‌رسد. به استرس و اضطراب‌های که یک یونیفرم یا یک دست لباس آماده می‌تواند از بروز آن جلوگیری کند فکر کنید. آیا می‌خواهید فردی باشید که همچنان از نظر ذهنی در فکر کمد لباس‌هایش است، در حالی که می‌توانید فردی باشید که در ذهن خود قدم بزرگ بعدی را بر می‌دارد؟

پول خود را پس‌انداز می‌کنید.

زمانی که می‌دانید هر روز چه چیزی می‌پوشید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که همیشه چند مورد اضافی با توجه به انتخاب‌های خود، در زمانی که این لباس‌ها حراج می‌شوند، ذخیره کرده‌اید.

باعث افزایش اعتماد به نفس و تمرکز شما می‌شود.

شما می‌دانید که چه لباس‌هایی به درد شما می‌خورند. شما نوع بدن خود را می‌شناسید و همین مسئله اعتماد به نفس کافی به منظور تمرکز بیشتر بر روی کارهایتان را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد و در این صورت شما می‌توانید به عضو مفیدتری برای تیم خود تبدیل شوید. لازم نیست لباسی که برایتان مناسب نیست و تنها به صورت تصادفی آن را خریده‌اید، و یا تنها لباس تمیزی که برای پوشیدن در صبح اختیار داشتید و در آن احساس ناراحتی می‌کنید را بپوشید. با ایجاد یونیفرم به خصوص خود، می‌توانید هر روز شیک باشید و احساس راحتی کنید.

قابل پیش‌بینی است.

مهم‌تر از همه، از طریق تعریف و ایجاد سبکی منحصر و خاص خودتان، آماده هستید تا بر اساس برنامه‌ی روزانه و بدون نیاز به کمترین فکر به جلو پیش بروید. به علاوه، با وجود دنیای دیوانه‌واری که در آن زندگی می‌کنیم، حداقل می‌توانیم از نوع یونیفرم و لباس روزانه‌ی خود اطمینان داشته باشیم و آن را پیش‌بینی کنیم. و به تنها به همین دلیل، این کار مطمئنا ارزشش را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *