دانستنی

چطور در اینستاگرام معروف شویم ؟

ایرانی ها توجه ویژه ای به اینستاگرام دارند و زمان زیادی از وقت خود را در اینستاگرام می گذرانند پس اگر ما به این رسانه اجتماعی توجه بیشتری داشته باشیم و سعی کنیم یاد بگیریم چطور در اینستاگرام معروف شویم مسیر موفقیتمان را با سرعت بیشتری طی خواهیم کرد و می توانیم یک کسب و کار بی نظیر در اینستاگرام راه اندازی کردیم و به کسب درآمد بالایی که همیشه در ذهن خود می پروراندیم برسیم .

چیزی که اینستاگرام را به یک ماشین برای کسب درآمد تبدیل می‌کند و باعث می‌شود که بتوانیم از این برنامه کاربردی کسب درآمد کنیم این است که چگونه در اینستاگرام معروف شویم؟ در اینستاگرام کاربران زیادی در پی یادگیری آموزش هایی هستند که هر چه سریع تر در اینستاگرام معروف شوند، در این بین کاربران زیادی هم هستند که به واسطه محبوبیت ذاتی خود توانسته اند در اینستاگرام مورد توجه قرار گیرند اما تعدادی از کاربران توانسته اند با خلاقیت و تلاش و بهره گیری از توانایی خود جز لیست معروف های اینستاگرام شوند.

در صورتی که شما هم تمایل دارید که بدانید این ترفندها چیست و چطور می توانیم در اینستاگرام معروف شویم و برند خود را بسازیم، تا پایان این مقاله عالی با پارس اینستاگرام همراه شوید.

چطور در اینستاگرام معروف شویم ؟

برای معروفیت در اینستاگرام راه های زیادی وجود دارد که ما در ادامه به چند مورد از کاربردی ترین آنها پرداختیم :

۱. یک گوشه بازار را نشانه بگیرید

مهم ترین نکته‌ای که باعث معروفیت ما در اینستاگرام می شود این است که رویای صاحب شدن کل بازار در یک زمینه خاص را از سر خود دور کنیم.

مثلا اگر ما در حوزه کفش فعالیت داریم و بخواهیم انواع و اقسام کفش (زنانه، بچگانه، مردانه، اسپرت و غیره) را در فروشگاه اینترنتی خودمان عرضه کنیم ، قطعاً کارمان غیرمعقول خواهد بود.

مسئولیت ما به عنوان یک صاحب کسب و کار نوپا در بستر اینستاگرام است که ابتدا ببینیم که به چه زمینه‌، خدماتی یا محصولی علاقه داریم.

سپس در حوزه مورد علاقه خود (که مثلاً کفش است) یک گوشه از بازار (فقط کفش زنانه) را انتخاب کنیم و در آن حوزه به صورت کاملاً ویژه، منحصر به فرد و حرفه ای کار کنیم.

هر چه حوزه ای که برای کسب و کار خود انتخاب می‌کنیم، مشخص تر و محدود تر باشد قطعاً رسیدن به خواسته ها در آن حوزه راحت‌تر و آسان‌تر خواهد بود.

اما قرار نیست شما همیشه به یک گوشه از بازار محدود باشید، وقتی برندتان را ساختید و افراد در حوزه تخصصی به شما اعتماد کردند،می توانید بازار خودتان را گسترش دهید و در کنار کفش زنانه، کفش مردانه را هم عرضه کنید و در نهایت کل بازار کفش را از آن خودتان کنید.

۲. برای برندتان یک سبک زیبا انتخاب کنید

یکی از ترفندهایی که به واسطه آن می توانید در اینستاگرام معروف شوید این است که یک سبک خاص برای محتوای خود انتخاب کنید که آن سبک مختص محتوا پیج شما باشد.

شما وقتی یک سبک خاص برای تمام پست های پیج خود داشته باشید کاربران با دیدن پست شما در فضای اینستاگرام ناخداگاه متوجه می شوند که آن پست متعلق به پیج شماست .

نکته‌ای که باید هنگام انتخاب سبک خود به آن توجه کنید این است که باید اطمینان یابید این سبک با بازار هدف شما و شخصیت شما سازگاری و همخوانی کامل دارد. دلیل انتخاب یک سبک زیبا برای محتوا این است که کاربران معمولاً محتواهایی را دنبال می کنند که به چشم زیبا باشد.

۳. به کاربردن انواع و اقسام هشتگ ها و آزمایش آنان

حتما دیده اید که متخصصان و سایت‌های گوناگون از تکنیک ها و روش‌های مختلفی در مورد به کار گیری هشتگ‌ها صحبت می‌کنند. برخی از متخصصان بر این باورند که برای معروف شدن باید یک سری هشتگ خاص را به کار ببریم اما برخی دیگر می گویند که باید انواع و اقسام هشتگ را امتحان کرد.

نرخ تعامل پست های هشتگ دار ۱۲.۶ بالاتر از پست های فاقد هشتگ است پس چه بهتر است که از هشتگ در پست های خود استفاده کنیم تا پست ما بیشتر در اینستاگرام دیده شود .

۸۹ درصد از برندها در پست‌هایشان حداقل از یک هشتگ استفاده می‌کنند و ۹۲ درصد از پست‌های برندهای برتر بیشتر از ۷ هشتگ ندارد.

اگر بخواهیم از برندهای برتر الگو بگیریم باید سعی کنیم در پست‌هایمان از چند هشتگ استفاده کنیم. البته باید دقت کنیم هشتگ هایی که انتخاب می کنید با حیطه کاریتان، برندتان و گوشه‌ بازاری که انتخاب کردید تطابق داشته باشند. بنابراین از آوردن هشتگ‌های بی هدف در زیر پست خود بپرهیزید.

البته تنها به تعدادی هشتگ خاص اکتفا نکنید. تلاش کنید که هشتگ‌های متفاوتی را به کار ببرید و تأثیرگذاری آن‌ها را بسنجید تا متوجه شوید کدام هشتگ برای دیده شدن پیج شما مفیدتر است.

شما باید هشتگ هایی که با کسب و کارتان مطابقت دارد را یادداشت کنید و هنگام انتشار پست هایتان از آنان استفاده کنید .

عمل کردن به تمام این کارها مهم است زیرا هشتگ‌ها برای حساب های مختلف کاربرد یکسانی ندارند. ممکن است یک برند با استفاده از هشتگ معروف شود ولی برخی از کسب و کارها هم هستند که هیچگونه تناسبی با هشتگ‌هایی که استفاده می کنند ندارند.

شاید شما جز از آن گروه از برندهایی باشید که هشتگ باعث معروفیتتان شده باشد.

۴. پست هایتان را به صورت مداوم و منظم بگذارید

نکته بسیار تاثیرگذار که باید در این رسانه اجتماعی رعایت کنید این است که ما باید به صورت پی در پی و منظم در اینستاگرام پست بگذاریم.

انتشار مداوم و منظم پست در اینستاگرام باعث می‌شود که فالوورهای اینستاگرام بیشتر ما را ببینند و فالوورهایمان افزایش یابد.

طبق مطالعاتی که بر روی تاثیر انتشار منظم پست در اینستاگرام شده است نشان می‌دهد که اگر یک اکانت در یک بازه زمانی مشخص ۱۰۰ درصد تعداد پست های اینستاگرامی خود را افزایش دهد، ۱۹ درصد نرخ تعامل او افزایش می یابد و این عالی است.

این مطالعه به ما ثابت می‌کند اگر پست های بیشتری در پیجتان انتشار دهید به معروف شدن خودتان کمک می کنید .

نتیجه گیری مهمی که در این مطالعه می توانیم بگیریم این است که اگر پیج شما کمتر از یک پست در هفته انتشار دهد بیش از ۱۴ درصد نرخ فالوورهایتان رشد خواهد کرد پس اگر شما در پیج خود بین ۱ تا ۷ پست در هفته انتشار دهید این نرخ می تواند به بیش از ۲۷ درصد برسد و اگر بیش از ۸ پست در پیج خود انتشار دهید بیش از ۵۷ درصد نرخ فالوورهایتان رشد خواهد کرد .

۵. با فالوورهایتان تعامل داشته باشید

داشتن ارتباط مثبت و قوی با مخاطبان یکی از راه‌های مهم برای معروفیت در اینستاگرام است. برای ایجاد تعامل با فالوورهایتان باید تلاش کنید که به تمامی کامنت‌ها و نظرات مخاطبان خود پاسخ دهید و به آن‌ها ثابت کنید که به نظرات، پیشنهادها و انتقادهای آن‌ها اهمیت می‌دهید.

هدف شما از برقراری ارتباط با فالوورهایتان باید این باشد که آنها را وفادار به برند خود کنید در واقع شما باید در طول روز زمانی را برای برقراری ارتباط با مخاطبان و مشتریان خود اختصاص دهید.وقتی که شما با آنها ارتباط موثر برقرار می کنید این حس را منتقل می کنید که شما برای مخاطبان خود ارزش قائلید و این ارزش گذاری در نهایت به کسب و کار و برند خودتان بر می گردد ممکن است این کار فالوورهایتان را افزایش ندهد اما قطعا باعث می شود مشتریانتان به برند شما وفادار شوند .

۶. بیشترین بهره را از CTA ببرید

CTA یا درخواست اقدام مخفف Call To Action است. اینستاگرام فقط شبکه ای برای انتشار پست نیست بلکه راهکاریی برای داشتن بیشتر ارتباط و تعامل است.

برای تعامل بهتر با مخاطبان باید در تمامی پست‌ها و محتواها مخاطبان خود را تشویق کنید که کار خاصی را انجام دهند.

مثلا شما می توانید با طرح یک سوال از مخاطبان خود بخواهید که به آن پاسخ دهند یا آن‌ها را تشویق کنید که در محتوای پیج خودشان از هشتگ خاص شما استفاده کنند همچنین می‌توانید از مخاطبان خود بخواهید که دوستانشان را در زیر پست شما تگ کنند.

به مجموعه کارهایی که از مخاطبان خود می خواهید انجام دهند، CTA گفته می‌شود. سعی کنید که از CTA در تمامی پست‌های پیج خود استفاده کنید.

سخن پایانی

ما سعی کردیم در این مقاله ترفندهای کاربردی جهت معروفیت شما در اینستاگرام را آموزش دهیم شما با به کارگیری این روش ها می توانید در اینستاگرام به معروفیت خود کمک کنید، نرخ تعامل در پیجتان را افزایش دهید و یک برند و کسب و کار عالی بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *