اپلیکیشن و نرم افزار, علم و تکنولوژی

چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟

اینستاگرام جایی برای به اشتراک گذاشتن پست های مختلف و نظر دادن و کامنت گذاشتن برای دیگر کاربرهاست.

در برخی از مواقع پیش می آید که اینستاگرام به شما اجازه لایک کردن و کامنت گذاشتن را نمی دهد و این برای کاربران غیر قابل تحمل است. این اتفاق می تواند به دلایل مختلفی رخ بدهد که معمولا اینستاگرام این ویژگی را برای بالا بردن امنیت در نظر گرفته است.

در این مقاله شما را به طور کامل با روش هایی که از بلاک اینستاگرام خارج شوید آشنا خواهیم کرد، پس ادامه مطلب را دنبال کنید.

آشنایی با تعریفی از بلاک اینستاگرام

در ابتدا بهتر است به تعریفی ساده از بلاک اینستاگرام بپردازیم. بلاک شدن توسط اینستاگرام به این معناست که این نرم افزار به طور هوشمند، فعالیت غیر مجاز شما را تشخیص می دهد و شما را مجازات می کند، به زبان ساده تر فعالیت شما را نپسندیده است.

این مجازات به این صورت است که اجازه لایک کردن و کامنت گذاشتن را تا مدتی از شما می گیرد.

بلاک اینستاگرام یا Action blocked بری افرادی که در اینستاگرام کسب درآمد می کنند، بسیار ناگوار است و می تواند ضررهای زیادی را به ان ها وارد کند.

مدت بلاک از ۲۴ ساعت شروع می شود و ممکن است تا چند هفته به طول بیانجامد که ما در طول این مقاله شما را با روش هایی آشنا خواهیم کرد تا از این بند اینستاگرام راحت شوید.

 

دلایل بلاک شدن اینستاگرام

در واقع ممکن است افراد زیادی توسط اینستاگرام بلاک شوند که ممکن است هر کدام دلیلی خاص داشته باشد. در زیر به برخی از دلایل بلاک اینستاگرام اشاره شده است.

 • در یک مدت زمان محدود و مشخص افراد زیادی را فالو یا آنفالو کرده اید.
 • تعداد لایک های انجام شده توسط شما در یک زمان کم، زیاد بوده است و اینستاگرام این امر را قبول ندارد.
 • تعداد لایک های خود را با اپلیکیشن ها و ربات های مختلف افزایش داده اید.
 • استفاده زیاد از هشتگ ها نیز برای اینستاگرام ناخوشایند است و شما را بلاک خواهد کرد.
 • درج کامنت های تکراری در زیر پست های مختلف، یکی دیگر از دلایل بلاک شدن اینستاگرام است.
 • ریپورت کردن پیج شما توسط کاربرهای دیگر، می تواند به دلیلی برای بلاک شدن تبدیل شود.
 • اینستاگرام قوانینی دراد که اجازه انتشار پست های غیراخلاقی در چارچوب این قوانین نیست و منتشر کننده آن را بلاک خواهد کرد.

 

روش ها و ترفندهای مختلف برای خارج شدن از بلاک اینستاگرام

روش های مختلفی وجود دارد که به رفع بلاک اینستاگرام کمک می کند، در ادامه این روش ها ذکر شده است تا بتوانید از بلاک خارج شوید.

 1. درخواست خارج شدن از بلاک را برای اینستاگرام ارسال کنید.

زمانی که یک پیج بلاک می شود، صفحه ای مبنی بر این که بلاک شده است ظاهر می گردد. در این صفحه یک گزینه به نام Tell us  وجود دارد که با انتخاب آن درخواست خود را ارسال کرده اید. این روش ساده ترین راه برای رفع اکشن بلاک است.

 1. منبع اینترنت خود را تغییر دهید.

این روش نیز می تواند کارآمد باشد و به آن معناست که از دستگاهی دیگر اینترنت بگیرد یعنی اگر در زمان اکشن بلاک از اینترنت گوشی خود استفاده کرده اید، حال با وصل شدن به یک اینترنت خانگی به پیج خود وارد شوید تا شاید از این طریق رفع بلاک گردید.

 1. از طریق نرم افزار اینستاگرام یک گزارش ارسال کنید.

در برخی از مواقع اینستاگرام بدون دلیل یک کاربر را بلاک می کند و کاربر می تواند یک گزارش مبنی بر بی گناهی خود برای اینستاگرام ارسال کند. مراحل ارسال گزارش این است که در ابتدا روی سه خطی که در صفحه اینستاگرام خود مشاهده می کنید، ضربه بزنید و سپس به قسمت تنظیمات وارد شوید.

حال گزینه help را انتخاب و سپس گزینه report a problem را لمس کنید و گزارش خود را برای شرکت بفرستید.

 1. رمز حساب خود را تغییر دهید.

این روش در بیشتر موارد جواب داده است و کاربران به واسطه آن از بلاک اینستاگرام خارج شده اند. رمز پیج خود را تغییر دهید و از آن خارج شوید و مجدد به حساب خود بازگردید.

 1. فعالیت خود را در اینستاگرام برای ۴۸ قطع کنید.

این روش نیز به کار می آید و توصیه می کنیم، زمانی که اینستاگرام شما را اکشن بلاک کرده است نه لایک کنید، نه درخواست فالو ارسال کنید و نه کامنتی در زیر پست ها بنویسد. البته روش ها را برای خارج شدن از بلاک انجام دهید و تنها فعالیت هایی نظیر لایک، فالو و کامنت را انجام ندهید.

 1. پروفایل خود را چک و لینک دیگر شبکه ها را حذف کنید.

ناقص بودن اطلاعات یک پروفایل در برخی از مواقع می تواند منجر به بلاک شدن حساب شود، پس پروفایل خود را چک کنید و اگر اطلاعات آن کامل نیست به تکمیل آن بپردازید. اینستاگرام لینک هایی چون لینک های تلگرام، یوتیوب و … را غیر مجاز می داند، پس ان ها را پاک کنید تا شاید از اکشن بلاک خارج شدید.

 1. وصل کردن حساب اینستاگرام و فیسبوک راهی برای خارج شدن از اکشن بلاک است.

با وصل کردن این دو اکانت به یکدیگر، اینستاگرام می تواند متوجه شود که حساب شما ربات نیست و شاید از این طریق شما را از بلاک خارج کند.

 

این موارد به همراه روش های دیگری چون تغییر نوع پیج، حذف و نصب اینستاگرام و … می تواند سبب خارج شدن پیج شما از اکشن بلاک شودف پس ان ها را به کار بگیرید.

 

راه های جلوگیری از بلاک اینستاگرام

 • لایک های خود را سریع انجام ندهید.
 • زیاد فالوو نکنید.
 • اطلاعات پروفایل خود را تکمیل کنید.
 • ربات ها را به کار نگیرید.

 

کلام پایانی

اینستاگرام هوشمند است و اگر برخلاف قوانین آن برخورد کنید، ممکن است پیج شما را اکشن بلاک کند که توانایی لایک، فالو و کامنت را از شما می گیرد. بلاک اینستاگرام طول می کشد که در همین مدت زمان اگر در اینستاگرام فعالیت های اقتصادی داشته اید، متضرر خواهید شد.

روش هایی وجود دارد که شما را از بلاک اینستاگرام خارج می کند، در این مقاله برخی از روش هایی که نتیجه بخش است را ذکر کردیم تا با انجام ان از اکشن بلاک خارج شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *