دانستنی

اهمیت هوش مالی در کسب و کار – Clone

هوش مالی ظاهرا به نظر می رسد که فقط در تعداد محدودی از افراد نخبه وجود داشته باشد اما در واقعیت اینطور نیست و این هوش در هر یک از ما تا اندازه ای موجود است. تفاوت موجود این است که همه ما از وجود آن آگاه نیستیم و نمی دانیم چطور از تمام فواید آن استفاده کنیم. برخی افراد به میزان بیشتری از این هوش برخوردارند و تفکر بهتری برای نحوه استفاده از پول و ثروت خود برای کسب ثروت بیشتر دارند.

کارشناسان برتر به شما خواهند گفت که قطعا هیچ راز برتری برای ثروتمند شدن نیست. البته این به معنی کار کردن افراطی هم نیست. فقط لازم است که این را بهتر درک کنید و شروع به ایجاد تغییر در نحوه رفتارخود و تعامل با پول کنید.

شما نمی توانید شخص موفقی را پیدا کنید که از هوش مالی بی نصیب باشد. البته این به تعریف شما از موفقیت ارتباطی ندارد. ممکن است شما پول زیادی نداشته باشید اما زندگی شادی داشته باشید و از کارتان و درآمدتان راضی باشید. این ممکن است از نظر شما یک موفقیت باشد. ویا شاید شما پول زیادی داشته باشید اما با ولخرجی آن را خرج کاری بیهوده کنید تا جایی که تمام شود و این ممکن است یک عدم موفقیت تعریف شود.

پس اجازه دهید برای شما مفهوم هوش مالی را دقیقا بشکافیم و دلیل اهمیت آن و تاثیر آن را بر روی کسب و کار و زندگی تان بررسی کنیم.

تعریف هوش مالی

این نوع هوش یک مهارت قابل یادگیری است. این مهارت در اصل شناخت درباره دریافتی ها و خروجی های یک موقعیت مالی است که این موقعیت مالی می تواند امور مالی شخصی تان باشد یا امور مالی شرکت تان. هوش مالی اساسا فهم و کسب دانش و مهارت در امور مالی دنیای تجارت و کسب و کار است. این در واقع یک عبارت جدیدی است که برای کمک به افزایش بهره وری مالی و کاهش گردش های مالی کارکنان با دخالت دادن آنها در تصمیم گیری های مالی درون شرکت ها در حال رایج شدن است.

در حقیقت بسیاری از شرکت ها برای کارکنان شان دوره های آشنایی با مهارت رهبری برگزار می کنند. درک مالی با درک اعداد و مبالغ سرمایه، رسیدهای پرداخت، کاغذها و مدارک مالی، سودها ، بهره و سایر مفاهیم به دست می آید.

  1. ثروت تان را افزایش دهید

مهم ترین چیز برای صاحبان کسب و کار دانستن جریان مالی و نقدینگی آنها است. فارغ از اینکه شما صاحب یک کسب و کار باشید یا نه، لازم است بدایند که پول شما خرج چه چیزی میشود. یکی از دلایلی که افراد ثروتمند، ثروتمندتر می شوند این است که تمام مدت چشم از جریان و گردش مالی خود بر نمی دارند و مدام آن را تحت کنترل دارند. زیرا وقتی شما از جریان مالی تان خبر داشته باشید، خروجی پول را خواهید یافت و در صورت نیاز آن را اصلاح ، کاهش و یا حتی قطع خواهید کرد. این کار به طور ناخودآگاه باعث افزایش سرمایه شما می شود.

  1. نحوه ارتباط شما با پول

طرز تفکر شما درباره پول تاثیر زیاید روی هوش مالی شما می گذرد. ممکن است شما با این عقیده تربیت شده باشید که «باد آورده را باد می برد» و یا « پول منشا تمام بدی هاست». همچنین به دلیل اعتقادتان که «نابرده رنج گنج میسر نمی شود» برای به دست آوردن ثروت به سختی کار می کنید. با هر تفکر و اعتقادی که باشید باید این را بپذیرید که مال و ثروت قابل کنترل است.

افراد موفق پول را در کنترل خود دارند. آنها تصمیم می گیرند که ثروت شان کجا خرج شود، روی چه چیزی و برای چه کسی خرج شود. رابطه شما با پول باید گسترده تر شود و محدود به دانسته های زمان جوانی تان نماند. تحصیلات آکادمیک چندان به این مسئله نمی پردازد مگر اینکه شما در امور مالی متبحر باشید.

  1. علم و شناخت شما درباره ثروت

بین عقیده شما درباره پول و دانش و شناخت شما تفاوت وجود دارد. بیشتر ما فقط درباره قدرت خرید پول آگاهی داریم و شناخت ما از پول به همین نقطه ختم می شود. ما برای استفاده از هوش مالی باید علم بیشتری به دست آوریم. نبود آگاهی چیزی است که اغلب ما را به اشتباه می اندازد و زیر بار قرض می رویم یا در اوضاع بد مالی قرار می گیریم.

ابزار زیادی برای افزایش علم و دانش درباره امور مالی وجود دارد و تنها مسئله مورد اهمیت نحوه استفاده از آنها است. منابع مختلفی از جمله کتاب ها، مقالات، و سایت ها دربره این موضوع و افزایش هوش مالی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

  1. کاری که با پول انجام می دهید

بیشتر ما تصور می کنیم که پول خیلی کمی داریم و به همین دلیل است که همیشه مشکل مالی داریم. درواقع ما بدون توجه به اینکه چقدر درآمد داریم، هرگز آن را کافی نمی دانیم. چون هرچقدر که پول به دست می آرویم، بیشتر خرج می کنیم. یعنی یک رقابت بین پولی که به دست می آوریم و پولی که خرج می کنیم راه می اندازیم و می دانیم که خرج ما باعث برنده شدن ما در این رقابت است. اما چیزی که پول مان را خرج آن می کنیم مسئله اصلی است.

درواقع موفقیت وابسته به این نیست که چقدر درآمد کسب می کنید، بلکه وابسته به کاری است که با درآمدتان می کنید. یک مثال ساده از کاری که بیشتر افراد با هوش مالی انجام می دهند این است که حداقل ۱۰ درصد درآمدهایشان را پس انداز می کنند. آنها این مقدار پس انداز را برای سرمایه گذاری های آینده یا درآمدهای درازمدت استفاده می کنند.

  1. بهترین چیز برای سرمایه گذاری

اکثر مردم به سرمایه گذاری روی معاملات زمین ، سهام و یا روابط سرمایه گذاری می کنند ولی قبل از سرمایه گذاری روی این موارد ابتدا باید روی خودتان سرمایه گذاری کنید. این بهترین سرمایه گذاری در هر دوره ای از زندگی است. با این نوع سرمایه گذاری احتمال موفقیت شما بیشتر می شود. به همین دلیل است که افراد در دوره های آموزشی مختلفی شرکت می کنند. کسی که روی ثروت شما سرمایه گذاری می کند خودتان هستید پس رشد و پیشرفت شما چیزی است که ارزش هزینه و صرف زمان و تلاش را دارد.

وقتی روی پیشرفت خودتان تمرکز می کنید، نقاط قوت تان را که می توانید در آن موفق شوید را شناخته و پرورش می دهید. پیشرفت خویش باعث متحول شدن زندگی افراد زیادی شده به گونه ای که شغل خود را تغییر داده و مشغول حرفه یا سرمایه گذاری دیگری شده اند که کاملا در آن موفق بوده اند. دلیل این اتفاق می تواند تغییر جهت طرز تفکر باشد.

  1. هر چیزی را که در توان شما است ، کنترل کنید

چیزهای زیادی در تجارت وجود دارند که خارج از حوزه اختیار و کنترل ما هستند. عملکرد بازار سهام، بالا و پایین شدن قیمت املاک و حتی حقوق تان همیشه و کاملا در کنترل شما نیستند. اما شما می توانید روی چیزهایی که قابل کنترل هستند تمرکز کنید مثلا چیزی که بر روی آن سرمایه گذاری می کنید یا نحوه خرج کردن حقوق تان.

  1. افراد با هوش مالی بالا را به خدمت بگیرید

بدون داشتن هوش مالی وتجاری نه تنها سرمایه ای باقی نمی ماند بلکه حتی ممکن است سرمایه ای هم به دست نیاید. اگر تصور می کنید که هوش مالی ندارید باید بگویم که شما تنها شخص روی کره زمین نیستید. البته فهم این موضوع و پذیرفتن و درک هوش پایین مالی خود نوعی هوشمندی در شما است.

پس اگر خودتان چنین هوش بالایی ندارید، هیچ ضرری ندارد که به فردی با هوش مالی بالا حقوق بدهید تا به شما کمک کند.

  1. اهداف کوتاه مدت و بلند مدت

همه ما دارای اهداف کوتاه مدت هستیم. اما باید بین آنها و اهداف بلند مدت تمایز قایل شد تا متمرکز و متعادل بمانیم. هر دوی آنها اهداف مالی هستند. اما ما گاهی اوقات در اهداف کوتاه مدت چنان گیر می افتیم که اهداف بلند مدت را از یاد می بریم. بسیاری از افراد نمی دانند چطور با پول شان در دراز مدت سرمایه گذاری درست انجام دهند. دلیل این اتفاق نداشتن برنامه است. شما باید از آینده تان و ثروت تان مراقبت کنید و از سرمایه تان برای خدمت به اهداف بلند مدت تان بهره بگیرید.

  1. توسعه دایره کارکنان

وقتی که شما شبکه کاری تان را گسترده تر می کنید و افراد با هوش مالی بیشتری را در کار خود وارد می کنید، این کار کمک بیشتری به شما می کند. شما باید افرادی را به خدمت بگیرید که در این عرصه شاغل باشند، و به خوبی مسائل مالی را بتوانند درک و مدیریت کنند. هرچقدر این شبکه کارکنان شما وسیع تر شود، حوزه دانایی شما هم گسترده شده و رفتارهای جدید و بهتری در حوزه مالی خواهید داشت.

  1. بازی سرزنش

آخرین نکته میزان علاقه ما به بازی سرزنش است. ما کارمان را، رییس مان، خانواده ، محیط و شرایط، آب و هوا  و زمین و زمان را مقصر از دست رفتن پول مان می دانیم. بخش اعظم هوش مالی پذیرفتن اشتباهات مان در حوزه مالی است. ما بدون پذیرفتن خطاهای و محدودیت های مان و تصحیح آنها  نمی توانیم موفق شویم.

هوش مسائل را حل می کند نه پول را

هوش مالی مورد خوب و مفیدی است زیرا تقویت و پرورش آن در دستان خود شما است. وقتی شما آن را با ابزارهای گفته شده تقویت می کنید، سرمایه تان هم افزایش می یابد. اکنون وقت آن است که مثل یک تاجر فکر کنید حتی اگر تاجر هم نباشید. خودتان، رفتارهای تان و خرج کردن های تان را زیر نظر بگیرید، طرز تفکرتان را تغییر دهید یا حداقل آن را وسعت دهید، سعی کنید چیزهای بیشتری درباره پول و سرمایه یاد بگیرید و از افراد درست در این باره بپرسید و البته با سوالات درست تا در مسیر درست موفقیت قرار بگیرید.

کسب درآمد از طریق ایجاد فروشگاه محصولات خود بصورت رایگان در سرکالا

اگر هر کدام از شما کسب و کاری داره چه کسب و کار خانگی و یا مغازه ای داره و علاقه داره که کارشو توسعه بده و محصولاتش رو بیشتر معرفی کنه و  فروشگاه اینترنتی داشته باشه میتونه فروشگاه خودشو تو سایت سرکالا درست کنه و محصولاتشو و اجناس مغازه شو تو فروشگاه خودش بذاره و لینک فروشگاه خودشو تو کانال های مختلف بذاره و یا به دوستان خودش بده تا محصولاتشو تو فروشگاهش ببینند و خرید کنند .

هدف از ایجاد سایت فروشگاهی سرکالا، تجمع محصولات و کالاهای موجود در مغازه‌های کوچک گسترده سطح شهر در یک فروشگاه جامع و کامل و ارائه حق انتخاب بهینه به مشتریان از میان انبوهی از کالاهای مشابه و دسترسی سریع و آسان به آنهاست.

هدف، ایجاد یک ارتباط مستقیم بین فروشنده و خریدار است به‌گونه‌ای که فروشنده بتواند تمامی کالاهای موجود در فروشگاه خود را در کمترین زمان ممکن و به نحو احسن به خریدار معرفی کند و خریدار نیز بتواند کالاهای موردنیاز خود را با دقت و اطلاعات کامل و با صرف کمترین وقت و انرژی و مناسب‌ترین قیمت تهیه کند

دستورالعمل اجرایی

برای ساختن فروشگاه خودتون مراحل زیر را دنبال کنید

مراحل ایجاد فروشگاه با موبایل :

۱- وارد سایت زیر بشید .

www.sarkala.com

۲- گزینه حساب کاربری رو در پایین بزنید

۳-عضویت را بزنید

۴-گزینه من یک فروشنده هستم را بزنید و اطلاعات خود را وارد کنید ودکمه عضویت را بزنید .

۵-دقت داشته باشید در بخش اطلاعات ایمیل شما و گذر واژه شما نام کاربری و پسورد شما برای ورود به سایت هستند که باید جایی یادداشت کنید که فراموش نکنید .

در زیر باکس اسم فروشگاه لینکی نمایش داده میشود که این لینک آدرس فروشگاه شماست که باید آنرا هم جایی یادداشت کنید تا برای دیگران بفرستید .

۶- بقیه مراحل را ادامه دهید تا پنل پیشخوان فروشگاه شما ایجاد شود .

۷ – سپس وارد تنظیمات پنل پیشخوان شما شوید و عکس بنر و پروفایل فروشگاه خود را ایجاد کنید .

بعد از اینکه فروشگاهتون رو ساختید حالا نوبت گذاشتن محصولاتتون تو فروشگاهتون است

روش گذاشتن محصول در فروشگاهتون

۱- وارد سایت سرکالا بشید

www.sarkala.com

۲- با یوزر نیم و پسورد وارد پیشخوان فروشگاه خودتون بشید

۳- در پیشخوان و در باکس مشکی وسط صفحه منو را باز کنوید

۴- گزینه محصولات و افزودن محصول جدید را بزنید

۵- تصاویر و قیمت و توضیحات محصول خود را اضافه کنید و افزودن محصول را بزنید و در صفحه جدیدی که باز میشود اطلاعات محصول را چک کنید و ذخیره اطلاعات را بزنید .
محصول شما در فروشگاهتان ذخیره شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *