دانستنی

اپلیکیشن Hyperlapse – تحولی در ساخت ویدئوهای تایم لپس

اپلیکیشن Hyperlapse اپلیکیشنی در زمینه‌ی تولید ویدئوهای تایم لپس اینستاگرام  (time-lapse) است که به کمک آن می‌توان ویدئوهایی زیبا و با کیفیت و  هایپرلپس بسازید. اساس کار تایم لپس اینستاگرام تبدیل فیلم های طولانی مدت به ویدئوهای کوتاه، با افزایش سرعت پخش و البته حذف لرزش‌های دست است. برای مثال هنگامی که به پیاده‌روی می‌روید، با اپلیکیشن Hyperlapse دوربین موبایل خود را نیز روشن کنید و در تمام طول مسیر از منظره‌ی خیابان‌ها تصویربرداری کنید.

نهایتا با هایپرلپس ،  پیاده‌روی طولانی شما به ویدئویی یک دقیقه‌ای تبدیل خواهد شد که با انتشار در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام را نیز دارد. همچنین اپلیکیشن Hyperlapse دارای قابلیت لرزش‌گیر است ،  و فیلم های شما را به طور هوشمند ویرایش خواهد کرد و در نتیجه‌ی نهایی، کمترین لرزش در ویدئوهای شما مشاهده نخواهید شد.

تایم لپس اینستاگرام چیست؟

تایم لپس اینستاگرام  یک تکنیک تصویربرداری میباشد که ، فریم ها بسیار پایین تر از مقدار عادی است، بدین صورت زمانی که فیلم ثبت شده را با سرعت عادی میبینید، زمان به سرعت بیشتری میگذرد و اتفاقات به سرعت رخ میدهند و به عبارتی فیلم تند شده تماشا میکنید. ابزار و دوربین هایی که چنین قابلیتی را دارند بسیار گران قیمت هستند اما حالا به کمک تلفن های هوشمند این قابلیت در دستان همه جا گرفته است و ساده تر از هر زمانی میتوان اینگونه فیلم ها را تهیه کرد.

اپلیکیشن Hyperlapse
اپلیکیشن Hyperlapse

تفاوت اپلیکیشن Hyperlapse با تایم لپس چیست؟

هایپر لپس در حقیقت همان کار “تایم لپس” را میکند اما میتوان آنرا اندکی پیشرفته تر دانست بدین صورت که در زمان تهیه فیلم های تایم لپس، دوربین در مکانی کاملا ثابت و بدون لرزش قرار دارد زیرا تکان های دوربین موقع فیلم برداری، زمانی که فیلم با سرعت بالا پخش میشود بسیار شدیدتر احساس خواهد شد و تفاوت هایپرلپس در همین جا خلاصه میشود که پس از فیلمبرداری با پردازش فیلم، این تکان ها را حذف کرده و این امکان را میدهد که با حرکت دوربین نیز چنین فیلم هایی را ثبت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *